Chraňte své jahody před slimáky zcela přírodními metodami

Image

Jahody jsou plodinou milovanou mnohými, ale bohužel také šneci. Jak můžeme chránit naše jahody před těmito nepříjemnostmi parazity přirozenou cestou? Pojďme společně objevit několik praktických nápadů na záchranu sklizeň a vychutnejte si zdravé a chutné jahody.

Jahody jsou lahodné a šťavnaté, díky čemuž jsou velmi oblíbené nejen u nás, ale i u nás parazity. The šnecizejména může způsobit vážné poškození jahodových plantáží, jíst ovoce a vytvářet díry které přitahují další parazity.

Naštěstí existují přírodní metody chránit jahody před slimáky a zachránit úrodu. V tomto článku prozkoumáme několik účinných nápadů, jak toho dosáhnout.

Odstraňte mulč a nečistoty

The šneci rádi se schovávají pod mulčem a troskami. Odstraněním těchto přístavišť výrazně snížíte pravděpodobnost, že se ve vašem usadí slimáci zahrada.

I když mulčování doporučuje se pro jahody, může poskytnout pohodlné útočiště parazitům. Použijte kompost místo tradičního mulče pro redukci plevele bez vytváření úkrytů pro slimáky.

Omezte zálivku jahod

Šneci preferují prostředí vlhký. Snížením frekvence zavlažování a zabránění hromadění voda v přebytku můžete učinit prostředí méně pohostinným k těmto škůdcům.

Méně vlhká půda donutí slimáky hledat vhodnější stanoviště jinde.

Nainstalujte pasti na hlemýždě

Praktická metoda k odstranění šneci již přítomný ve vaší zahradě je použití pasti. Nalít pivo do nádoby a umístěte ji do blízkosti jahodníku. Šneci budou přitahováni vůní piva a nakonec se v nádobě utopí.

Používejte repelentní rostliny

The šneci ony šnek nenávidí silné pachy některých aromatické rostliny. Rostlina levandule, rozmarýn, máta peprná, issopo E timo kolem jahod může pomoci udržet tyto škůdce pryč.

Já také‘ocet ačesnek jsem repelent účinný proti slimákům.

Mořská řasa

The Mořská řasa já jsem a přirozený odstrašující prostředek díky vysokému obsahu sodíku. Mohou být také použity jako kompost, což zlepšuje kvalitu půda zatímco drží šneky pryč. Jiné rostliny, jako napřabsintjsou účinné přírodní repelenty.

Přečtěte si  Jak pěstovat alpské jahody po celé léto

Vaječné skořápky

The vaječné skořápky nakrájené jahody můžeme rozházet kolem jahod. Ostré hrany coquill odrazují od útoků šnecikterý raději odejde, než aby riskoval zranění.

Navíc se vaječné skořápky časem rozloží a obohatí půdu fotbal.

Káva jako odpuzovač šneků

Il káva Je známý pro své přínosy pro půdu, poskytování živin a zlepšení kyselosti. Málokdo však ví, že kofein je mocný repelent proti šneci E šnek.

Prolévání káva marc kolem jahod nejen udržíte šneky pryč, ale také obohatíte půdu o živiny.

Po těchto Rada praktické a přirozené, je možné efektivně chránit jahody před slimáky, a tím zajistit a sklizeň zdravé a bohaté.

  • Home
  • Zahrada
  • Chraňte své jahody před slimáky zcela přírodními metodami