Jakou zeleninu zasadit v červenci do bujné zeleninové zahrady

Image

Červenec je ideálním měsícem pro pěstování nejrůznější zeleniny na zahradě. Pojďme společně zjistit, které rostliny lze v tomto období vysévat a pěstovat, abychom si zajistili bohatou a zdravou úrodu.

Vyberte plodiny na červenec

Rozhodněte, které zelenina Sázení v červenci nemusí být tak vzrušující jako sklízení plodů vaší tvrdé práce v předchozích měsících.

Jakmile si však začnete užívat ty první rajčata, artyčoky, okurky a také bramboryje nutné mít na paměti, že se na vaší zahradě brzy otevřou nové prostory.

Proč nevyužít příležitosti zasadit nějaké další rychlé plodiny?

Interplant pro maximalizaci prostoru

Interplanting nabízí možnost kombinovat různé druhy plodiny ve vaší zahradě. Tímto způsobem lze menší, rychleji rostoucí druhy meziplodit s pomaleji rostoucími plodinami.

Například, hlávkový salát E špenát dobře rostou vedle větší zeleniny jako např sakra E květákzatímco cuketa poskytují stín puška, řepa E ředkvičky.

Pozor na zálivku v létě

Jak se letní dny prodlužují, mohou nastat období sucha.

Proto je důležité sledovat zálivku nových rostlin a zvážit použití stínící látky, která ochrání tu nejchoulostivější zeleninu před nejintenzivnějším slunečním zářením.

Trpasličí zelené fazolky

trpasličí zelené fazolky (Phaseolus vulgaris) jsou skvělou volbou pro červenec. Dávají přednost rychlému vývoji bez přerušení.

Vysévejte je na slunné stanoviště, do světlého stínu a dobře propustné půdy, obohacené o kompost a granulované hnojivo.

Jsou výbornými společníky pro okurky, kterým dodávají dusík. Vyzkoušejte odrůdy jako ‚Tendergreen‘ a ‚Red Swan‘.

Špenát

The špenát jsou nenáročné na údržbu, rychle dozrávají a jsou neuvěřitelně výživné. Zasaďte je na slunné místo a vysévejte přímo do brázd 4 cm hlubokých a 60 cm od sebe.

Jakmile jsou sazenice vysoké několik centimetrů, ztenčíme je na 8 cm od sebe a dobře je zalijeme. The špenát letničky, jako je ‚Bloomsdale Long Standing‘, nabízejí nepřetržitou sklizeň, zatímco vytrvalé odrůdy jsou zvláště vhodné pro suchou půdu.

Přečtěte si  Rostliny, které ochlazují váš domov: přirozená alternativa ke klimatizaci

Salát cibule

The salátová cibule, jako jsou odrůdy ‚White Lisabon‘ a ‚Purplette‘, jsou ideální pro dochucení salátů a stir-fries. Vyberte si dobře zpracovanou půdu ošetřenou organickým materiálem, abyste získali dobrou úrodnost a odvodnění.

Vysévejte do řádků vzdálených 15 cm od sebe a udržujte půdu vlhkou, abyste získali křupavé cibule, které lze sklízet přibližně za osm týdnů.

Bietola

The bietola je to výživná a v kuchyni všestranná zelenina. Vysévejte do řádků vzdálených 30 cm a sazenice prořeďte na 20 cm.

Ke zlepšení výnosu používejte v zimě hnojivo bohaté na dusík. Mangold je ideální pro nepřetržitou sklizeň, když z každé rostliny odeberete několik malých lístků, jakmile jsou alespoň 5 cm vysoké.

Odrůdy jako „Bright Lights“ přinesou do vaší zeleninové zahrady vizuální živost.

Mrkve

The mrkve jsou hlavní kuchyňskou základnou a lze je sázet v červenci pro podzimní a zimní sklizně. Vyberte si odolné odrůdy, jako je ‚Autumn King‘.

Vysévejte přímo do brázd v teplé půdě a sazenice prořeďte, abyste získali mrkev ideální velikosti pro pečeně a dušená jídla. Ty lze sklízet až do března.

Hrách

hrášek mohou být vysazeny ještě jednou v červenci pro poslední sklizeň před mrazy. Vyberte slunné, dobře odvodněné místo a vysévejte do brázd vzdálených 75 cm od sebe.

Udržujte rostliny dobře zalévané a používejte pěstební média. Odrůdy jako ‚Terrain‘ a ‚Lusaka‘ nabízejí velkorysé výnosy až do prvního mrazu.

Pak choi

Il pak choi, známé také jako čínské zelí, je ideální pro pokrmy s asijskou chutí. Semena vysévejte do tenkých řádků do úrodné, dobře zavlažované půdy.

Na baby listy bude stačit 30 dní. U dospělých rostlin ponechte mezi rostlinami 25-30 cm a sklízejte po 45-75 dnech. Odrůdy jako ‚F1 Rubi‘ dodají vaší zeleninové zahradě šmrnc.

Přečtěte si  Dozrát svá rajčata v rekordním čase v červenci s těmito spolehlivými triky

Hlávkový salát

The hlávkový salát je nenáročná na pěstování a lze ji vysévat od března do září. Vyberte slunnou, vlhkou půdu a sazenice během růstu prořeďte.

Salát se dobře hodí k ostatním plodinyPřijít cibulemrkev a řepa.

Fenykl z Florencie

Il fenykl z Florencie, lahodná zelenina s příchutí anýzu, je ideální pro pečení. Semena vysévejte do teplé, písčité, dobře zavlažované půdy.

Udržujte půdu vlhkou a pravidelně přihnojujte hnojivem bohatým na draslík. Pro podzimní sklizeň jsou ideální odrůdy odolné proti boltování, jako je ‚Cantino‘.

  • Home
  • Zahrada
  • Jakou zeleninu zasadit v červenci do bujné zeleninové zahrady