Nezničte svůj domov: 10 chyb při zařizování interiéru, kterým se za každou cenu vyhnout!

Image

Pokud jste nadšení pro dekoraci interiéru a chcete vylepšit svůj obytný prostor, je důležité vyvarovat se některých běžných chyb, které by mohly ohrozit konečný výsledek. V této příručce společně prozkoumáme 10 chyb, kterým se pro úspěšnou výzdobu interiéru absolutně vyhnout. Vezměte na vědomí a proměňte svůj domov v příjemné a harmonické prostředí!

Zneužívání dekorativních motivů

Květiny, ovoce, zvířata… a proč ne geometrické vzory na čalounění a ložním prádle? Ale pozor, nepřehánějte to! Vyvarujte se míchání příliš mnoha různých vzorů. Je důležité si vybrat s šetrnostsladění různých motivů, ale s podobnými barvami, nebo výběr jediného motivu v různých odstínech.

Přetížení prostoru

Příliš mnoho dekoračních doplňků může způsobit chaos v prostředí. Místnost, kde nemůžete najít svůj aktuální román, protože je pohřben mezi dekorativními předměty, není funkční. Vyhněte se tomu, abyste ze svého domova udělali sekáč! Je to nezbytné optimalizovat prostor a udržovat uklizené a příjemné prostředí.

Špatný výběr nábytku

Umístění velké šatní skříně do malé místnosti není nejlepší řešení. Stejně tak nábytek, který je v prostorném obývacím pokoji příliš malý, působí prázdnotou. Je důležité vybrat nábytek, který je proporcionální dostupná místazachování vizuální harmonie.

Mix protichůdných stylů

Styly jako industriální a skandinávský se těžko kombinují. Totéž platí pro moderní a tradiční, minimalistické a vintage. Je důležité zajistit, aby vybrané dekorativní styly byly konzistentní a vytvořilyvizuální harmonie.

Příliš mnoho barev

Stejně jako v módě, ani ve výzdobě interiéru není vítán přebytek. Omezte se na tři hlavní barvy stěn, nábytku a dekorativních předmětů. Vyhněte se barvám, které spolu neladí, a nemíchejte teplé, studené, světlé a pastelové barvy.

Míchání příliš mnoha materiálů

Vlna, kožešina, samet, kůže, mořská vlna… Důležité je to nepřehánět! Materiály musí být také vybrány s gusto a měly by být v souladu s atmosférou místnosti. Vyberte si jeden, dva, maximálně tři materiály, které jsou vzájemně kompatibilní.

Přečtěte si  Cukrové mýdlo: zjistěte, co to je, proč ho používat a kde je nejúčinnější

Zapomeňte na osvětlení

Příjemný domov je dobrý domov osvětlené, ve dne i v noci. Večer je nezbytné mít různé světelné body, jako jsou lampy, lustry a světelné pásy. Rozhodně to nepřehánějte a používejte úsporné žárovky.

Natřete strop

Vymalování stropu tmavou barvou může způsobit, že místnost bude vypadat nižší a méně světlá. Bílá odráží světlo a zvětšuje prostory. Chcete-li zvýraznit barvu, nechte strop čistě bílý a vymalujte stěny jiným odstínem bílé.

Neharmonizovat místnosti

Udržování vizuální harmonie mezi místnostmi je zásadní. Vyvarujte se malování každé místnosti jinou barvou: zelenou pro prádelnu, žlutou pro ložnici a červenou pro kuchyň. Příliš mnoho různých barev může vytvářet vizuální nepořádek.

Zanedbávejte prvky uspořádání

Dekorace se neomezuje pouze na nábytek a dekorativní předměty. K vytvoření příjemného a dobře zařízeného prostředí přispívají také prvky, jako jsou vnitřní dveře a příčky. Tyto prvky mohou dát charakter obytným prostorům.

  • Home
  • Domov
  • Nezničte svůj domov: 10 chyb při zařizování interiéru, kterým se za každou cenu vyhnout!