Odstraňte plevel navždy s těmito spolehlivými triky

Image

The gaučová tráva je otravný plevel, který může napadnout váš dvůr a zničit jeho vzhled. V tomto článku se dozvíte, co to je gaučová tráva a jak jej můžete efektivně odstranit, aby vaše zeleň vypadala co nejlépe.

Postupujte podle našich rad, abyste měli lesklou zahradu bez škůdců!

Pochopení Gramigna

The gaučová tráva, vědecky známý jako Elymus repens, je jedním z nejnepříjemnějších plevelů, který je třeba odstranit. Také známý jako foxtail Ó koňský ohontento plevel je proslulý svou invazivní povahou a běžně se vyskytuje na záhonech, trávnících, cestách a příjezdových cestách.

The gaučová tráva je rozšířena ve velké části Evropy, Asie, Arktidy a severozápadní Afriky. Pokud žijete v jednom z těchto regionů a rozhodli jste se zbavit plevele ve vaší zahradě, zlikvidujte ho gaučová tráva určitě to bude jedna z vašich priorit. Zde je několik užitečných tipů, jak se vypořádat s tímto odolným vetřelcem.

Jak rozpoznat Gramigna

The gaučová tráva připomíná odolné odrůdy trávníkové trávy. Jeho listy jsou zelené, ploché, mírně chlupaté a stoupají vzhůru, s malými květními klasy objevujícími se v létě na severní polokouli.

Skutečný problém však leží pod zemí: gaučová tráva tvoří hustou síť světlých oddenků, které se rychle šíří, na rozdíl od trávy, která má jen malý trs kořenů. Tato silná mřížka umožňuje gaučová tráva regenerovat i z malých odlomených úlomků oddenku.

Odstraňte plevel bez chemikálií

vím to gaučová tráva napadá vaše záhony, může to být opravdu nepříjemné, protože oddenky se proplétají s kořeny vašich trvalek.

Pomocí ruční vidličky nebo lemovací vidličky opatrně vytáhněte kořeny gaučová trávasnaží se je nerozbít a nezanechávat kousky, které by se mohly regenerovat.

Jedná se o operaci, která vyžaduje čas a trpělivost a pravděpodobně ji budete muset často opakovat.

Přečtěte si  Pozornost! Ne každá zelenina si s kávovou sedlinou poradí! Zde jsou ty, se kterými byste tento trik neměli používat

K vyčištění velké plochy gaučová trávajednodušší možností je pokrýt půdu tkaninou vylučující světlo a na ni nanést vrstvu těžkého mulče, který nechá sezonu na místě.

Nasekané dřevo může být dobrým estetickým mulčem. Po roce většina gaučová tráva měla by být zlikvidována a můžete ji zasadit skrz látku a nechat ji na místě druhý rok, abyste byli v bezpečí.

Řešení těžkého napadení trávníkem Gramigna

vím to gaučová tráva zamořuje váš trávník, je obtížné jej odstranit, aniž by došlo k poškození zbytku trávy. V těchto případech se doporučuje odstranit napadený kořenový bal a kopáním zlikvidovat kořeny gaučová tráva. Jakmile jste si jisti, že jste odstranili všechny kořeny, můžete trávník znovu nasít nebo zaset.

Použití chemických přípravků k likvidaci plevele

Herbicidy se obecně nedoporučují v zahradách šetrných k přírodě, ale mohou poskytnout účinnější řešení pro řešení zvláště odolných plevelů.

Demotivace založená na glyfosát může být účinný proti gaučová tráva, ale aplikujte jej opatrně. Nenechte se glyfosát dotknete se svých rostlin, protože to není selektivní.

Opatrně odstraňte gaučová tráva z rostlin před aplikací chemikálie.

Pro trávníky neexistují žádné selektivní herbicidy, které by eliminovaly gaučová tráva aniž by došlo k poškození zbytku trávníku. V těchto případech je jedinou možností ošetřit celou plochu glyfosátzcela zlikvidujte plevel a poté trávník znovu zasejte nebo znovu zasaďte.

Půdopokryvné rostliny zabraňující opětovnému růstu Gramigna

Žádná půdopokryvná rostlina nemůže zcela zabránit růstu gaučová trávaale ty, které tvoří hustý baldachýn a vylučují světlo ze země pod sebou, mohou být nejúčinnější.

Mějte však na paměti, že možná budete chtít občas odplevelit a velmi hustý kryt může bránit přístupu do půdy.

Zde jsou některé z nejlepších půdopokryvných rostlin, které je třeba zvážit:

  • Euonymus
  • Cotoneaster horizontalis
  • Erica
  • Juniperus squamata ‚Blue Carpet‘
  • Barvínek (Vinca minor)
  • Bylinné muškáty
  • Magická bylina (Alchemilla mollis)

  • Home
  • Zahrada
  • Odstraňte plevel navždy s těmito spolehlivými triky