Přelakování lesklých povrchů, tajemství dokonalého povrchu

Image

Rozhodli jste se dát nový život lesklé podpoře prostřednictvím malby? Postupujte podle tohoto praktického průvodce a získejte perfektní povrch!

Připravte povrch

První věc, kterou musíte udělat, je získat perfektní povrch na lesklé podložce pečlivě připravte povrch.

To znamená vyčistit oblast specifickým mýdlem, abyste odstranili mastnotu a nečistoty. Pokud je to nutné, použijte tmel na dřevo k vyplnění všech prasklin nebo nedokonalostí a nechte zcela vyschnout.

Po zaschnutí přebruste tmel brusným papírem o zrnitosti 120, poté celý povrch přetřete brusným papírem o zrnitosti 180. Tento proces zajišťuje úplné odstranění lesku, čímž je podklad připraven k lakování.

Žádost fondu

Dalším krokem je použití jednoho spodní vrstva. Použijte dvou až třípalcový štětec k nanesení základního nátěru a nechte jej zaschnout podle pokynů výrobce.

Je důležité zkontrolovat, zda základní nátěr pokrývá povrch rovnoměrně. V případě potřeby naneste druhou vrstvu.

 • Mezi vrstvami lehce obruste brusným papírem o zrnitosti 220.
 • Pokud pracujete na holém dřevě, naneste nejprve základní nátěr a poté dvě vrstvy základního nátěru.
 • Aplikace finální barvy

  K dokončení práce naneste vrstvu dokončovací nátěr (například lesklé, saténové nebo vaječné skořápky) a nechte zcela zaschnout. Obvykle stačí jedna vrstva, ale v případě potřeby naneste další vrstvu po 24 hodinách.

  Lakování na stávající lesklý lak

  I když je možné malovat přímo na lesklý povrch, nedoporučuje se to. Lesklý povrch nenabízí dobrou přilnavost pro nový nátěr, a proto hrozí jeho snadné odloupnutí.

  Pokud je lesklá barva v dobrém stavu, očistěte ji speciálním mýdlem a lehce obruste brusným papírem s jemnou zrnitostí (220). Tím se zlepší přilnavost nového nátěru.

  Odstranění staré lesklé barvy

  Pokud je lesklý nátěr ve špatném stavu, je nejlepší ho odstranit. Jsou dvě možnosti: použít a odstraňovač nátěrů nebo jeden Termální pistole. Odstraňovač nátěrů je ideální pro složité povrchy, zatímco horkovzdušná pistole je účinnější a ekonomičtější pro prvky, jako jsou okna, dveře a soklové lišty.

  • Použijte jeden škrabka k odstranění změkčené barvy.
  • Přečtěte si návod k horkovzdušné pistoli a cvičte na malé skryté ploše.
  Přečtěte si  Proměňte svou malou ložnici v malý ráj stylu

  Malba na odlupující se lesklou barvu

  Pomocí několika kroků můžete natřít oprýskanou barvu. Nejprve odstraňte případné třísky barvy jemným brusným papírem. Naneste tenkou vrstvu základního nátěru a nechte zaschnout.

  Postup opakujte s další vrstvou základního nátěru, lehce přebruste a nakonec naneste dokončovací lak.

  Výběr barvy

  Pokud je povrch správně připraven, lze jako finální nátěr použít téměř jakýkoli typ barvy. Je však vhodné se rozhodnout pro lesklé, saténové nebo vaječné barvykteré nabízejí odolný a dlouhotrvající povrch.

  Pokud chcete použít emulzní barvu, aby barevně ladila s vašimi stěnami, počítejte s tím, že nevydrží tak dlouho jako výše zmíněné.

  • Home
  • Domov
  • Přelakování lesklých povrchů, tajemství dokonalého povrchu