Jak zarámovat sušené květiny jako profík

Image

Pomíjivá krása květin často v nás nechává touhu jej uchovat – touhu umožněnou uměním zarámování sušených květin.

Toto umění, stejně staré jako fascinující, vám umožňuje přeměnit květinovou kytici na květinovou kytici Jedinečné umělecké dílo na zeď že to časem vydrží.

Ale jak to udělat? Jak zarámovat sušené květiny jako skutečný profesionál? V tomto článku odhalíme všechny tajemství osvojit si tuto úžasnou dovednost.

Ať už jste úplný začátečník nebo zkušený domácí kutil, s vášní pro zeleň nebo umělcem – tento článek je pro vás. Připravte se ponořit se do sebe nadčasové kouzlo nějaké zarámované květiny!

Proč skladovat sušené květiny

Ať už jsou to červené růže k vašemu prvnímu výročí, pár vybraných stonků z vaší svatební kytice nebo nějaké divoké květiny natrhané na procházce, získejte krásné kytice květin je to vždy zvláštní příležitost.

Těm, kteří je nechtějí nechat uschnout a zemřít, může naučit se sušit a zarámovat květiny doma uchovat jejich krásu a vzpomínky na léta.

Výběr správných květin

květiny s okvětními lístky k lisování jsou ideální ty tenké jako kosmos, coreopsis, fialky, muškáty, sedmikrásky a máky.

Vlhkost se totiž rychleji absorbuje, čímž se snižuje možnost tvorby plísní, které by mohly poškodit proces konzervace.

Pokud sklízíte květiny zvenčí, je nejlepší tak učinit, když jsou na vrcholu, ale po zaschnutí ranní rosy. Nejlepších výsledků dosáhnete, snížit vlhkost a chránit je před sluncem a horkem.

Vytvoření domácího lisu

Nejprve shromážděte potřebné položky pro svůj domácí lis. Použijte položky, které již vlastníte jako je lepenka, noviny, papírové ručníky, kávové filtry, voskový papír, telefonní seznamy a dokonce i staré učebnice.

Uspořádejte květiny

Umístěte květiny mezi dva listy savého papíru a po zaschnutí je upravte do požadovaného tvaru. Navrstvěte dalších 3-12 listů novin nebo papírových ručníků, které pomohou absorbovat přebytečnou vlhkost.

Přečtěte si  Zde je návod, jak bezpečně odstranit zbytky lepidla z kovu

Použijte váhu

K údržbě květin zachovalé správně, musíte vytlačit všechnu vlhkost. Použijte desku, hromadu telefonních seznamů, cihly nebo něco jiného plochého a těžkého.

Nechte květy sušit 2-3 týdny

Úplné zaschnutí květů trvá asi dva až tři týdny. Během sušení květiny rozhodně nerušte a neodstraňujte je z papírových utěrek.

Ačkoli to vyžaduje a trochu trpělivostito je zásadní krok.

Stylizace sušených květin

Po zaschnutí jemně odstraňte sušené květiny a listy a mějte na paměti, jak je umístit.

Někdy je složité zajistit, aby součásti zůstaly na svém místě, proto se doporučuje použít kapku lepidla, horké lepidlo nebo oboustrannou lepicí pásku, abyste je přidrželi na podložce nebo podložce dle vašeho výběru. Postupujte s maximální opatrností a trpělivostí, abyste nepoškodili květiny.

Závěsné květiny v rámech

Existuje mnoho návrhů stínová krabička k dispozici a opravdu může být vhodný jakýkoli design.

Jakmile dokončíte svůj návrh a ujistíte se, že všechny květiny jsou bezpečně připevněny páskou nebo lepidlem, je čas ukázat svou práci. Pověste hotové dílo na zeď nebo jej postavte na stojan.

  • Home
  • Domov
  • Jak zarámovat sušené květiny jako profík